CEPLJENJE PROTI GRIPI 2019/2020

Cepljenje se med 23.12 in 31.12.2019 izvaja med 11. in 13. uro v REFERENČNI AMBULANTI (klet ZD, čakalnica laboratorija)

V Zdravstvenem domu Novo mesto pričenjamo s cepljenjem proti gripi 04.11.2019.

Cepite se lahko od PONEDELJKA do ČETRTKA med 13. in 14. uro v REFERENČNI AMBULANTI (klet ZD, čakalnica laboratorija).
Celjenje izvajamo tudi v Zdravstvenih postajah Šentjernej in Žužemberk. Cepljenja otrok in šolarjev bodo potekala na otroškem in šolskem dispanzerju.

Cena cepljenja:

• Kronični bolniki in osebe stare 65 let in več – krije zdravstveno zavarovanje,
  • Vsi ostali – 14 eur.

Gripa predstavlja veliko grožnjo za javno zdravje in ima velik vpliv na obolevnost in umrljivost. Bolezen pri mladih bolnikih brez kroničnih težav večinoma poteka kot nekajdnevno vročinsko stanje in bolečinami v mišicah in sklepih. Pri bolnikih s kroničnimi boleznimi, starejših bolnikih, dojenčkih in nosečnicah pa bolezen lahko poteka s težjo klinično sliko z možnimi zapleti.

Najučinkoviteje se pred gripo zavarujemo z vsakoletnim cepljenjem, zato je cepljenje priporočljivo za vse, ki želijo sebe in svoje bližnje zaščititi pred boleznijo. Cepljenje je še zlasti priporočljivo za kronične bolnike, starejše osebe, majhne otroke (od 6 mesecev do 2 let starosti), nosečnice, za ekstremno debele osebe ter osebe, ki so pri svojem delu lahko izpostavljene okužbi, ali pri delu lahko prenesejo okužbo na druge osebe.

Povezava do dodatnih informacij o cepljenju: