• Spoštovani! Za vse, ki prihajate v Zdravstveni dom Novo mesto, želimo poskrbeti kot da ste naši najdražji, naši starši, otroci, prijatelji,...

CEPLJENJE S TRETJIM (POŽIVITVENIM) ODMERKOM CEPIVA PROTI COVID-19

Spoštovani uporabniki,

V ZD Novo mesto, skladno s sprejetimi Priporočilo za cepljenje proti COVID-19, pričenjamo s cepljenjem s tretjim odmerkom cepiva.

Uporaba 3. odmerka cepiva je priporočljiva za:

• Oskrbovance DSO
  • Osebe stare 70 let in več in posebej ranljive kronične bolnike ne glede na starost.

Cepljenje s tretjim odmerkom je na lastno željo možno tudi za vse ostale osebe (predhodno potrebna izpolnitev izjave).

Priporočen presledek med osnovnim cepljenjem in tretjim odmerkom je vsaj 6 mesecev. Za tretji odmerek se uporabi mRNA cepivo (Pfizer, Moderna).

Cepljenje se lahko izvede na tri načine:

1. Cepljenje nepokretnih oseb na domu – naročanje preko izbranega osebnega zdravnika,
  2. Cepljenje v terminih brez predhodnega naročanja,
       3. Z naročanjem za izvedbo cepljenja preko portala zVEM (trenutno s strani NIJZ še ni omogočeno).

Vsi termini cepljenja bodo tudi v prihodnje objavljeni na spletni strani ZD NM:  https://zd-nm.si/