• Spoštovani! Za vse, ki prihajate v Zdravstveni dom Novo mesto, želimo poskrbeti kot da ste naši najdražji, naši starši, otroci, prijatelji,...

PCT pogoj za vstop v ZD Novo mesto

V skladu z Odlokom o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo

COVID-19 (Ur. list RS, št. 174/21) morajo vsi uporabniki zdravstvenih storitev izpolnjevati pogoj PCT, ki je izpolnjen, če se osebe izkažejo z veljavnim osebnim dokumentom in razpolagajo z enim od spodaj navedenih dokazil:

1. z dokazilom o negativnem rezultatu testa PCR, ki ni starejši od 72 ur od odvzema brisa, ali testa HAG, ki ni starejši od 48 ur od odvzema brisa,
  2. z digitalnim COVID potrdilom EU v digitalni ali papirnati obliki, opremljenim s kodo QR,
  3. z digitalnim COVID potrdilom tretje države v digitalni ali papirnati obliki, opremljenim s kodo QR, ki vsebuje vsaj enake podatke kot EU DCP in ga je pristojni zdravstveni organ tretje države izdal v angleškem jeziku,
  4. z dokazilom o cepljenju zoper COVID-19,
  5. z dokazilom o pozitivnem rezultatu testa PCR, ki je starejši od deset dni, razen če zdravnik presodi drugače, vendar ni starejši od 180 dni,
  6. z dokazilom o prebolevnosti in dokazilom o cepljenju, s katerim dokazujejo, da so bile v obdobju, ki ni daljše od 180 dni od pozitivnega rezultata testa PCR oziroma od začetka simptomov, cepljene z enim odmerkom cepiva.

Izjema glede preverjanja PCT pogoja velja za:

1. nujne zdravstvene storitve,
  2. osebe, ki so mlajše od 12 let in osebam, ki so vključene v storitev vodenja, varstva  in zaposlitev pod posebnimi pogoji,
  3. osebe, ki spremljajo otroka do  dopolnjenega 12. leta starosti oziroma odraslo osebo, ki ni sposobna skrbeti zase,
  4. cepljenje proti Covid-19, gripi ali testiranje na prisotnost virusa SARS-CoV-2.