ROŽNATI OKTOBER – Ne pozabite na redno samopregledovanje dojk

Zadnje čase ste lahko opazili, da so drevesa ovita v rožnate pletenine. Mesec oktober, ali rožnati oktober, je namreč mesec osveščanja o raku dojk. V Sloveniji za tem rakom zboli letno skoraj 1300 žensk in okoli 10 moških. Dejstvo je, da je rak dojk visoko ozdravljiva bolezen, če je odkrita dovolj zgodaj, zato je redno samopregledovanje ključnega pomena. Seveda pa je pomembno tudi, da je samopregledovanje pravilno izvedeno. V ta namen bomo izvajali aktivnosti prikaza, kako si pravilno pregledati svoje dojke, na modelu dojk pa boste lahko tudi sami otipali, kako se tipajo bolezenske spremembe.

Aktivnosti se bodo izvajale na kar treh različnih mestih:

-         V torek 10. oktobra v Metelkovem domu v Škocjanu                 od 17.00 ure dalje,

-         V torek 24. oktobra v avli Zdravstvenega doma Novo mesto   od 10:00 do 12:00 ure in

-         V četrtek 2. novembra v prostorih Qlandije Novo mesto           od 10:00 do 12:00 ure in popoldne od 16:00 do 18:00 ure.

Vljudno vabljeni!