UKREPANJE OB SUMU NA OŠPICE

Spoštovani pacienti!

Ker so bili v zadnjem obdobju v Sloveniji zaznani posamezni primeri ošpic pri otrocih in odraslih, vam podajamo osnovne informacije za zaznavo bolezni in navodilo za ukrepanje:

Ošpice so zelo nalezljiva bolezen, ki se prenaša s kužnimi kapljicami, ki lahko več ur ostanejo v zraku. Na pojav ošpic posumimo ob pojavu povišane telesne temperature nad 38°C, pojavu rdečkastega izpuščaja, ki je dvignjen nad nivo kože, kašelj, nahod in vnetje očesnih veznic.

V primeru suma na pojav ošpic vas naprošamo, da NE VSTOPATE V ZDRAVSTVENI DOM, saj s tem lahko širite bolezen. PO TELEFONU pokličite ambulanto izbranega (ali nadomestnega) zdravnika,  z medicinsko sestro se boste dogovorili o času prihoda, usmerila vas bo NA POSEBEN VHOD, desno od glavnega vhoda.